Zarábaj peniaze predajom ebookov

Ako sa stať Kindle Publisherom a publikovať na Amazone

Vraví sa, že každý z nás má v sebe knihu, ktorá sa pýta na svet. Kedysi bolo vydávanie kníh veľmi komplikované a náročné z mnohých hľadísk, či už finančného alebo časového. A tak mnoho autorov, ktorí by sa radi stali spisovateľmi, písali do šuflíka a dúfali, že si ich niekto niekedy všimne.

Doba sa našťastie zmenila a technológie nám umožňujú publikovať čo nám hrdlo ráči. Nastúpila doba blogov a iných platforiem, ktoré sa rozličnými spôsobmi snažia monetizovať obsah a tak zarobiť svojmu majiteľovi nejaký ten peniaz.  Ale jednoduché to nie je ani tak.

  wlb-8-e1384199998271

Keď som pred v roku 2009 vydal svoju prvú knihu Work Life Balance-ako prežiť krízu a naučiť sa vychutnávať si život, bol som samotným faktom, že držím v rukách svoju vlastnú papierovú knihu, nadšený. Ale nadšenie postupne opadlo, a začal som sa pozerať aj na finančný aspekt.

Výnosy z predaja vôbec neboli také, ako som čakal. Samotná investícia stála niečo cez 2500 EUR. Aktuálne sa investícia do knihy vrátil a to, čo generuje teraz, by sme mohli do istej miery nazvať pasívnym príjmom. Avšak slovenské reálie mi ukázali, že publikovaním, pokiaľ nie ste super známa značka alebo za vami nestojí veľký vydavateľský dom, sa uživiť nedá (resp.možno aj dá, ale chce to naozaj poriadne zamakať). Už vtedy mi bola známa idea recyklovania obsahu (z knihy môžete urobiť ebook, audio book, webinár,  koučing na tému knihy, kurz a pod.) Prípadne knihu môžete publikovať globálne a tak sa oslobodiť zo zajatia malého slovenského trhu. A presne to som urobil a využil som platformu najväčšieho predajcu kníh na svete. Amazon.

To, čo vám poskytne Amazon, vám totiž neposkytne nikto iný. Obrovský trh, na ktorom môžete publikovať svoje knihy v elektronickej alebo aj papierovej podobe. Dobrou správou je, že tento trh je stále otvorený pre kohokoľvek, kto by chcel využiť nesmierny trhový potenciál globálneho predajcu a tak si vybudovať pasívny príjem v rozsahu od 100 až po niekoľko tisíc dolárov mesačne. Samozrejme, ako to funguje v každom biznise, nebude to ani ľahké, ani lacné a ani rýchle. Určite to nie žiadna z tzv. “get quick rich” schém, ktoré  vábia ľudí na veľké peniaze za krátky čas.

Trvalo mi niekoľko mesiacov, kým som prelúskal všetky úskalia publikovania na Amazone a pár mesiacov, kým som dostal k svojím prvým 100 dolárom (za mesiac) za predaje ebookov. Akonáhle však systém pochopíte, váš strop pasívneho príjmu je takmer neobmedzený. Na obrázku vidíte screenshoot z mojho účtu kde sa evidujú príjmy zo všetkých Amazon knižných trhov.

royalties earned on amazon by martin prodaj

Ak by ste sa teda chceli stať spisovateľom alebo publisherom, máte dve možnosti. Získať prístup k pripravovanému video kurzu Ako publikovať na Amazone a zarobiť peniaze predajom ebookov, alebo využiť individuálny koučing (dostupné okamžite) kde vás prevediem krok za krokom publikovaním na Amazone a odovzdám vám svoje kompletné know how vydestilované z desiatok kníh, kurzov, diskusií a článkov. Ak do toho chcete ísť, teraz je ten správny čas.

Teším sa na vás v kurze alebo v individuálnom koučingu.

Kedy by si sa mal zaujímať o Kindle Publishing?

Pre koho to je a pre koho nie?

Hľadáš možnosť ako si vytvoriť pasívny príjem vo výške 100-1000USD/mesiac

Rád by si sa živil písaním alebo vydávaním kníh

Nehľadáš systém ako rýchlo zbohatnúť

Máš základnú znalosť angličtiny

Máš rád knihy a čítanie

Si ochotný sa učiť a pracovať

Si ochotný aj niečo zainvestovať

Chcem predávať ebooky na Amazone

3 možnosti

Individuálny koučing

Individuálny koučing je najefektívnejšou cestou, ako sa začať niečo učiť. Prešiel som všetkými krokmi, ktoré  boli nutné na to, aby sa moje knihy dostali na Amazon a zarábali pre mňa peniaze. Strávil som stovky hodín štúdiom techník úspešných spisovateľov a publisherov, ktorí zarábajú na knihách tisíce dolárov mesačne. Ak chceš tieto stovky hodín  ušetriť, individuálny koučing je tou správnou voľbou. Rýchlo sa naučíš systém a potom je to už len na tebe. V individuálnom koučingu s tebou prejdem základné kroky pri budovaní tvojho ebookového systému. Budeme sa venovať:

 • hľadaniu vhodného trhu a témy podľa jednoznačnej metriky
 • ako hrať na istotu a písať knihy, ktoré sa budú predávať
 • ako využívať šikovné nástroje na uľahčenie práce
 • ako mať svoje knihy a nenapísať ani riadok
 • ako si urobiť krásnu obálku
 • ako pracovať s cenou knihy
 • ako budovať čitateľskú základňu
 • ako recyklovať obsah kníh
 • ako diverzikovať portfólio a  publikovať aj inde
 • ako vytvoriť systém, ktorý bude pracovať za teba
 • a mnoho ďalšieho…

Online kurz

Ak si skôr študijný typ a stačí ti, keď sa o veciach môžeš dozvedať svojím tempom, potom som práve pre teba pripravil (resp. pripravujem) video online kurz, kde ti všetko ukážem  a vysvetlím krok za krokom. Žiadna oblasť neostane utajená alebo nezodpovedaná. Ak chceš byť medzi prvými, ktorí sa ku kurzu dostanú, potom sa určite zaregistruj do  môjho newslettru a keď bude kurz hotový, dozvieš sa o tom prvý.

Free ebook

Ak hľadáš základné informácie, stiahni si bezplatný ebook, kde sa na jednom mieste dozvieš základné informácie napr. aj o tom, koľko sa dá vlastne predajom ebookov na Amazone zarobiť.

Máš otázku?

10 + 12 =