Firemné strategické poradenstvo

Každý z nás sa občas ocitol v pozícii, kedy proste nevedel ako ďalej. Preberali ste tú situáciu z predu, zo zazadu, snažili sa prísť na niečo nové, iné, čo by vás aspoň o trochu posunulo vo vašej firme. Ale nedarilo sa.

V tom okamžiku príde vhod pomoc zvonka. Niekto kto vidí veci trochu inak. Niekto, kto nie je zaťažený vašou skúsenosťou a dokáže sa na veci pozrieť s odstupom a nadhľadom. Občas je tiež užitočné, keď vám ten človek povie niečo užitočné, praktické a realizovateľné.

Považujem tento spôsob rozvoja za najefektívnejší. V krátkom čase, možno počas hodiny alebo dvoch sa dozviete presne to, čo potrebuje počuť. Už zajtra budete mať v rukách niečo, čo dnes nemáte a môžete s tým začať pracovať. Som pragmatik. Žiadna zbytočná teória, len prax a konkrétne riešenia.

 

O čom sa môžeme baviť?

Oblastí je nespočetne, ale čomu som sa už venoval s inými podnikateľmi? Tu je zopár myšlienok na inšpiráciu: voľba vízie rozvoja firmy, hľadanie ďalšieho smerovanie, marketing, obchodnícke zručnosti, ako uspieť na trhu, ako vyberať vhodných zamestnancov, ako riešiť konflikty vo firme, ako si vybrať vhodného nástupcu, nastavenie systémov a procesov vo firme a mnoho ďalšieho.

 

Metodika sedenia

Čo sa metodiky týka jedná sa o kombináciu koučingu, mentoringu a individuálneho tréningu.

 

Rozsah sedenia

Jedno sedenie trvá maximálne jednu hodinu.Vo výnimočných prípadoch a po dohode to môžu byť maximálne dve hodiny.

 

Minimálny odporúčaný počet sedení

Ak chcete aby nastal nejaký progres a chcete veci prebrať do hĺbky potom jedno sedenia nebude stačiť. Odporúčam 3 sedenia ako minimálny základ. Ak však chcete len rýchlu konzultáciu, tak potom by jedna hodina mohla stačiť. Ak ale napríklad začínate podnikať, zakladáte firmu a chcete prebrať všetky kľúčové systémy a procesy potom sa pripravte aspoň na 5 sedení. V konečnom dôsledku je to však veľmi individuálne. Či pokračovať alebo nie vám povie váš pocit, či sa posúvate dopredu a či sa niečo vo vašom živote mení.

 

Frekvencia

Odporúčame aby minimálny rozdiel medzi sedeniami bol aspoň týždeň a maximálne jeden mesiac. Zvyčajne odporúčame, aby si klient objednal balíček 3 sedení. Po 3 sedeniach si klient vie vyhodnotiť, či bol pre neho koučing/mentoring prínosný a chce pokračovať, alebo mu to stačilo a už si pokračovať neželá.

 

Podnikám 25 rokov a pod tlakom všetkých okolností, ktoré ma v živote stretli som sa dostal do uličky, odkiaľ som nevedel ako von so zdvihnutou hlavou, ako sa znovu nakopnúť a pokračovať. Našiel som to na webe pána Martina Prodaja a na niekoľkých stretnutiach mi ukázal cestu, ktorú ani nemusel určovať len ma viedol svojimi skúsenosťami smerom, ktorý ma pohol správnym smerom a dnes opäť pokračujem na svojej ceste za novými výzvami.
Ďakujem.
Ján Haramia

konateľ, ELHA Komplet, s.r.o.

Martinove vedomosti a dlhoročné skúsenosti podporené inovatívnymi metódami a vtipnými príkladmi sú zaručeným prínosom a motiváciou pre môj profesionálny, ale aj osobnostný rast. Veľká vďaka.
Viliam Š.

manažér, CoC Supply Chain Plant Logistics, YWTS s.r.o

Pána Prodaja sme oslovili na odporučenie a bol to pre nás výborný ťah. Jeho služby sme už využili viackrát a vždy sme boli s jeho službami spokojní. Využíva formu, ktorá nám je blízka. Školenia boli osobné s ľudským prístupom a zároveň veľmi profesionálne. Sme nadšení z jeho kreativity a schopnosti presne prispôsobiť školenie a tréningy na skupinu ľudí, ktorých školí. Vďaka nemu sme rozvinuli nielen náš pracovný , ale aj osobný potenciál a týmto sa mu chceme zároveň poďakovať.
tím spol. Aquatec

Aquatec