Základný koncept

V stručnosti by sme mohli povedať, že mastermind skupina je skupina ľudí, ktorý sa pohybujú v približne rovnakom podnikateľskom prostredí, majú rastové nastavenie mysle, chcú sa učiť nové veci a chcú na sebe pracovať.

Táto skupina sa stretáva na pravidelne báze, za účelom prezentovania problémov alebo výziev, s ktorými sú jej členovia konfrontovaní. Každý člen prezentuje svoj problém a zvyšok skupiny mu poskytuje rady, odporúčania, návrhy, inšpirácie z ktorých si člen skupiny môže vybrať to čo mu najviac vyhovuje. O úspešnom, prípadne aj neúspešnom realizovaní daného riešenie potom informuje na ďalšom sedení zvyšok skupiny.

 

Štruktúra a pravidlá skupiny

Každá skupina má základné pravidlá a štruktúru. Poďme sa teda pozrieť na tieto pravidlá:

 • Skupina sa schádza každé dva týždne.
 • Stretnutia trvajú 2 hodiny.
 • Celkové trvanie skupiny je 3 mesiace, takže dokopy sa jej členovia stretnú 6 krát.
 • Každý člen skupiny má na sedení vyhradených 15 minút, počas ktorých prezentuje svoj problém.
 • Zvyšok skupiny počúva a potom poskytuje návrhy a nápady na možné riešenia.
 • Člen skupiny nesmie sedenia vynechať. Dovolená je jedna absencia. Toto pravidla vytvára aj istú formu záväzku a povinnosti a to zas následne zvyšuje angažovanosť.
 • Skupina má svojho organizátora alebo moderátora, ktorý sa stará o organizačné zabezpečenie fungovania skupiny (posiela pozvánky, zabezpečuje skupinu organizačne, bookuje priestory+ občerstvenie). Kedže skupinu zakladá, tak úlohu ako organizátora tak aj moderátora beriem na seba.
 • Zo stretnutia je vypracovaný krátky zápis, ktorý je dostupný pre všetkých členov a slúží aj ako istá forma záznamu progresu, problémov a navrhnutých riešení.
 • Členstvo v tejto skupine stojí 150 EUR na 3 mesiace

5 + 13 =

Mastermind skupina

Súčasný podnikateľ potrebuje neustále na sebe pracovať. Neustále napredovať. Sledovať konkurenciu a sledovať nové trendy. Okrem toho, že musí samozrejme každý deň riešiť ako zabezpečiť fungovanie svojho podnikania. Čas na to aby sa zastavil sa stenčuje, prípadne neexistuje vôbec. To povestné brúsenie píly sa stráca a deje sa len denná operatíva. Nebol by to však podnikateľ, keby neprišiel z dajakým riešením. 
V tomto konkrétnom prípade tým riešením mastermind skupina. 

Na nasledujúcich riadkov vám chcem predstaviť, čo to vlastne mastermind skupina je, aké sú jej prínosy a prečo som sa rozhodol jednu založiť a umožniť vám stať sa jej členom.

Prínosy mastermind skupiny

Ak by skupina nevedela byť pre členov prínosom, tak by jej eixstencia nemala význam.

Akcelerované učenie

Málokedy sa človek učí efektívnejšie ako keď sa učí na konkrétnych skúsenostiach iných ľudí. Pri mastermind skupine sa stretne na jednom mieste veľmi veľa konkrétnych skúseností a poznatkov.

Personalizované odpovede

Jedna vec si je niekde niečo prečítať a druhá vec je dostať konkrétnu odpoveď na konkrétnu otázku od konkrétneho človeka, ktorý si danou vecou už prešiel.

Žiadna teória, len prax

Podnikateľa nezaujímajú omáčky, potrebuje ísť priamo k veci. Teória zriedka vedie k zvýšenému pohybu na účte. Navyše čas je veľmi vzácna komodita  a podnikateľ jednoducho nemá čas strácať čas nepodstatnými vecami.

Záväzok

Ak sľúbite skupine ľudí, ktorí vám poradili, tak sa bude naozaj snažiť, aby ste rady, ktoré ste dostali aj uviedli do života. Iné je niečo sľúbiť sám sebe a inú energiu v sebe skrýva poznanie že na druhý krát sa budem cítiť pekne trápne ak sa mi nepodarí splniť to, k čomu som sa zaviazal.

Spoločne, nie sám

Sme v tom vlastne všetci rovnako. Aj keď máme občas pocit, že to, čím prechádzame je jedinečné a nikto nemôže celkom porozumieť tomu ako sa cítime, nie je to tak celkom pravda. Okolie nás moc nechápe ale druhý kolega podnikateľ nás vie pochopiť celkom ľahko. A je fajn vedieť, že niekto veľmi presne rozumie tomu, čím si prechádzam.

 

Podmienky pre výber členov skupiny

Aby skupina mala pre svojich členov čo najväčší prínos, vytvoril som sadu podmienok, ktoré hovoria o tom, kto sa môže stať členom skupiny. Ako by teda o sebe hovoril takmer ideálny člen skupiny?

 • Som realizátor. Viac než reči ma zaujímajú činy.O veciach teda moc nerozprávam ale skôr konám.
 • Som ochotný prijať konštruktívnu kritiku a rovnako viem aj konštruktívne kolegovi poradiť.
 • Viem diskutovať na úrovni, argumentujem faktami, neskĺzavam zbytočne do emócií. Neútočím na osobnosť druhého za žiadnych okolností.
 • Viem druhému dopriať. Neškrečkujem svoje know how a viem sa s ním podeliť, pretože viem, že tak isto sa zachovajú aj ostatní členovia skupiny. Odovzdávanie vedomostí a skúseností je kľúčovým elementom skupiny. Bez toho by skupina nemohla existovať. Ak to neviem,tak som ešte pre tento typ rozvoja nedozrel.
 • Mám vlastný online biznis

Toto je základ o ktorom si myslím, že je nevyhnutné aby to člen skupiny mal. Je tu však ešte jedno kritérium, ktoré bude pre výber do skupiny dôležité. Člen skupiny by mal vo svojom online biznise dosiahnuť za posledný rok obrat minimálne 10.000 eur. Horná hranica nie je obmedzená, ale predpokladám, že človek, ktorý urobí za rok 100k tak sa skôr bude chcieť baviť, resp. bude vidieť prínos v stretnutí sa s niekým, kto je na tom podobne alebo o niečo lepšie.

Verím, že mastermind je niečo čo má v sebe ohromný potenciál a pre podnikateľa to môže byť príležitosť ako sa veľmi rýchlo a výrazne posunúť ďalej.

Ak vás tento koncept zaujal a chceli by ste sa stať členom skupiny, tak mi dajte vedieť cez formulár dole.