Vyjednávame takmer na dennej báze. Vyjednávame s deťmi, vyjednávame s partnermi doma, s kolegami a šéfom  v práci.  A väčšinou sa dohodneme. Ale občas sa stane, že klasické vyjednávacie stratégie akosi nefungujú a my potrebujeme skúsiť niečo iné. A to je vyjednávanie...

Zaujímate sa o investovanie? Že je to komplikované? Že tomu nerozumiete? Našťastie sa to dá ľahko zmeniť. V tomto podcaste som sa zamyslel nad tým, čo mňa viedlo k tomu, že som nad investovaním začal uvažovať a čo by mohli byť prvé kroky na vašej ceste k investovaniu.

Na začiatku to vyzerá ako dobrý nápad. Založíme firmu a náš vklad bude 50:50. Pri peniazoch je to pomerne jasné. Ale spoločné podnikanie nie je vždy len o peniazoch.  Každý z nás je nastavený trochu inak.

Zvládnutie time managementu považujem za kľúčovú oblasť self managementu. Ak nemám pod kontrolou svoj čas, tak vlastne nemám pod kontrolou základ, ktorý nesie môj život. Za desiatky rokov, čo time management školím, som si pre seba definoval 3 základné oblasti, kde sa môžu nachádzať problémy s časom. 

Po každej dovolenke alebo prázdninách sa opäť musíme dostať do nášho bežného pracovného tempa. A to môže byť občas náročné.  A keďže v tomto ani ja nie som celkom výnimka, tak som si nachystal zopár tipov, ako si tento prechod uľahčiť.   ***Podpora Ak sa vám moja...

Mnohí marketéri už mnohokrát predpovedali smrť direct marketingu. Našťastie tieto predpovede patria do kategórie predpovedí konca sveta. A rovnako aj dopadli. Svet sa neskončil a rovnako ani tak neskončil email marketing. Zdá sa teda, že tu ešte  s nami dajakú dobu bude a bolo by dobré sa ho naučiť využívať. Aby ste to mohli urobiť, tak potrebujete kvalitnú mailovú databázu. V 67. časti vám predstavím 6 dôvodov prečo by ste si mali budovať vlastnú databázu.

Napriek tomu, že sa zdá, že osobný rozvoj je oblasť, ktorá zažíva renesanciu, pravda je taká, že osobný rozvoj je tu s nami už mnoho tisíc rokov. V podstate sa nič nezmenilo, akurát, že dnes máme dáta, máme vedu, máme nové metódy, techniky a hacky, ktoré  nám na ceste osobného rozvoja môžu pomôcť. Môžu ale nemusia. Lebo v konečnom dôsledku je to o tom, či vieme zdvihnúť zadok a niečo pre seba urobiť.

SWOT analýza patrí medzi základné koncepty s ktorými sa pracuje v biznise, management, obchode. SWOT analýzu môžete dokonca použiť na diagnostiku vašich silných a slabých stránok. Rovnako ako aj príležitostí a ohrození, ktoré sa vám postavia do cesty. Skrátka, swotka má naozaj široké uplatnenie a každý šikovný manažér alebo majiteľ firmy by o nej mal vedieť, pokiaľ chce systematicky a strategicky rozvíjať svoj biznis.

Na začiatku úspešného podnikanie môže byť balík peňazí. Alebo to môže byť váš mindset, sada vlastností, ktorých prítomnosť bude zvyšovať vašu šancu na úspech. Na základe mojich skúseností som našiel týchto 5 parametrov, o ktorých si myslím, že sú kľúčové.

Rodina a podnikanie. Oblasti, ktoré by v ideálnom prípadne mali spolunažívať vedľa seba v pokoji. Ale stáva sa, že opak je pravdou a rodina a vaše podnikanie sú takmer úhlavní nepriatelia. Smutný obrázok, ale môžeme ho v rodinách vidieť. Dá sa z toho dajako vykorčuľovať? Existuje nejaké riešenie? Zamyslím sa nad tým v 63. epizóde podcastu.

Je lepšie začať podnikať na Slovensku, alebo si je potrebné dávať veľké sny už od počiatku a zamerať sa na globálny trh?Aj v tejto oblasti má všetko svoje pre aj proti. Poďme sa zamyslieť nad niektorými výhodami a nevýhodami, ktoré nás napadnú pri zvažovaní nášho podnikateľského zamerania.

Podnikateľský mindset je niečo, čo vnímam ako kľúčový základ a sadu predpokladov, pri ktorých vieme povedať, či bude podnikateľ úspešný alebo nie. Na jednej strane zvyknem hovoriť, že podnikanie by si mal vyskúšať každý, na strane druhej ale hneď nezabudnem dodať, že podnikanie nie je pre každého. Je pre vás? Máte týchto 5 predpokladov? O tom hovorím v 60. epizóde podcastu.

Slovo burza sa v poslednej dobe v slovníku aj bežného človeka objavuje pomerne často. Burza, to je miesto, kde sa točia veľké peniaze. A kde by si aj človek milión mohol na dajaké to euro navyše prísť. Ale je to naozaj tak? Zbohatne na burze každý? A sú nejaké dôvody prečo sa na celú burzu tak dajako vykašľať? Pozrieme sa teda na 5.dôvodov, prečo na burze nepodnikať.

Oplatí sa mi podnikať? Otázka, ktorú veľmi často dostávam hlavne od začínajúcich podnikateľov. Otázka, na ktorú sa ale veľmi ťažko dá odpovedať. Je to individuálne. Ako komu? Ako kde? Ako a s čím? To všetko môže dať odpoveď na otázku, či sa vám oplatí podnikať. Inšpiráciu k tomu môžete načerpať aj z tejto epizódy podcastu.

Súčasná situácia nám zamiešala karty aj na trhu práce. A keďže  sociálne siete ovplyvňujú všetky oblasti nášho života, tak ani hľadanie práce neostalo ušetrené. Nie je však všetko zlato čo sa blyští. O tom, prečo Facebook nemusí byť tým pravým miestom na hľadanie práce a aj o tom, prečo by každý zamestnanec mal mať svoj side job je 56. epizóda podcastu.

Sú podnikatelia, ktorí si založia reštauráciu a potom sú nahnevaní, že im tam chodia ľudia. Príklady takýchto nešťastníkov vieme nájsť na celom Facebooku, kde si pod tlakom sťažností radšej zrušili celý profil. A pri tom by sa z chýb  a omylov dalo veľmi pekne...

Čo sa vlastne na Wall Street stalo počas posledného januárového týždňa? Stalo sa niečo, s čím asi nikto nepočítal. Malí obchodníci a investori sa dohodli, že zanikajúcu firmu Game Stop vytrhnú zo zániku. A urobili frontálny nákup akcií. Stalo sa niečo, čo sa nikdy pred tým  nestalo. 

 A čo sa vlastne teda na Wall Street stalo? Zamyslel som sa v 54. časti podcastu.

Ranné rutiny sú niečo ako zapnutie prvého gombíka na kabáte. Môžete to urobiť zle a potom je v princípe jedno ako zručne a rýchlo budete zapínať ostatné gombíky. Jednoducho to nebude ono. Prípadne to bude úplná katastrofa.

Ranné rutiny pomáhajú nastaviť celkovú náladu dňa. Umožňujú vám sústredenia a dobré naladenie sa na to, čo vás čaká. Kvalita ranných rutín  v mnoho potom následne ovplyvňuje kvalitu celého dňa.

MPP #52: Cash Flow Kvadrant

MPP #52: Cash Flow Kvadrant

Jeden z najznámejších konceptov Roberta Kyosakiho. Jeho ultimátnym cieľom je poskytnutie cesty alebo stratégie, ako sa dostať k stavu finančnej slobody.

Home office sa v tomto roku asi stalo jedným z najpoužívanejších slovíčok. Ale samozrejme to nie je len slovíčko. Je to novodobý štandard, ktorá tu s nami už ostane navždy. A preto je dobré, pokiaľ sa aj home office ako nástroj, naučíme používať efektívne a produktívne.

Podcast je novodobým blogom. Nemáš podcast, nemáš nič. Tak ako to bolo kedysi z vlastným blogom, tak je to teraz z vlastným podcastom.  A ani sa niet čo diviť. Podcast je moderný. Podcast je atraktívny. Podcast je proste new orange. Podcast môžete produkovať na entry level, ale tak isto to môže byť produkcia za pár stoviek. V každom prípade, ak máš čo povedať, tak podcast môže byť skvelým médiom. Nehľadiac na to, že niekomu môže podcast vyhovovať viac než písaný text.

Niekedy sa môže zdať, že štúdium je na prekážku podnikania. Hlavne niektoré horúce hlavy hádžu študijnú flintu do žita veľmi rýchlo a na koniec skončia bez štúdia aj bez vlastného biznisu.Ale dá sa to urobiť tak aby aj vlk sa nažral a ovca ostala celá. V 47.časti sa zamýšľam nad témou podnikania vs štúdia a to nielen z pohľadu VŠ ale aj strednej a základnej školy.

Čo je malé, to je milé. Je to slovné spojenie, ktorý by som v súvislosti s podnikaním alebo biznisom nepoužil, ale zdá, že súčasná doba práve svedčí biznisom, ktoré vedia prežiť aj s  málom. A prežiť s málom sa zriedka podarí veľkým  spoločnostiam s veľkými režijnými nákladmi. To je aj dôvod mojich sympatíí voči malým spoločnostiam. Majú podľa mňa väčšie šance na prežitie. Aj o tom je 46.časť môjho podcastu.

Podcast je ďalším vhodným nástrojom, ktorý pomáha budovať osobnú značku. Okrem toho je osobná značka dôvodom, prečo sa potenciálny zákazník rozhoduje pre vaše služby alebo pre služby niekoho iného. Tiež podcastom budujete svoju vlastnú komunitnú základňu a expertízu....

Slovami klasika-rozmohol sa nám tu taký nešvár, stále viac a viac ľudí od vás chce aby ste robili zadarmo. No, ja neviem, je mnoho prípadov, kde by som si na to dal pozor a takúto ponuku by som odmietol. Ale je aj zopár situáciíí, kedy by som na to kývol. Kedy teda...

Na zamestnávanie rodinných príslušníkov máme v podstate dva rôzne pohľady. Jeden vraví, že je to to najlepšie čo sa mu mohlo stať. Druhý zas oponuje, že naozaj nie je nič horšieho ako mať zamestnaného brata, manželku alebo syna.  A pravdou je, že ak to nevyjde, tak to...

Procesy na prvý pohľad môžu pôsobiť hrozivo, ako niečo čo je priveľmi komplikované alebo náročné na zavedenie. Ale na procesy sa dá nazerať aj ako na veľmi silný nástroj, ktorý vám pomôže s posunom vášho vlastného podnikania na nový level. Zvládnuté a dobre nastavené...

Každý z nás posledné mesiace zvládal rozlične. Niekto viac konštruktívne, niekto nie úplne šikovne. Ja som sa v tejto časti podcastu zameral na vlastnú reflexiu daného obdobia a na vymenovanie oblastí a stratégií, ktoré pomohli mne, môjmu biznisu aj mojej rodine k tomu, že sme krízu prežili v relatívnom zdraví.Zdraví finančnom, psychickom aj vzťahovom. Verím, že vás táto časť inšpiruje k vašej vlastnej sebareflexii daného obdobia. Verte mi, že sa z toho dá veľmi veľa naučiť. 

Podnikanie na burze patrí medzi špecifické podnikateľské modely. Nepredávate ani služby ani produkty, nemáte zákazníka a napriek tomu môžete zarobiť peniaze. A to dosť peňazí. Avšak ľahkosť s akou môžete začať je zavádzajúca a vyrovná sa jej len rýchlosť s akou o peniaze na burze prídete. V tomto podcaste som sa teda zamyslel skôr nad tým, čo  všeobecne treba mať na pamäti, než sa pustíte do tohoto  riskantného modelu podnikania na internete.

Finančná sloboda alebo aj finančná nezávislosť je v istých kruhoch priam svätým grálom.Všetci ho hľadajú ale len nemnohým sa ho podarilo naozaj nájsť. Napriek tomu, že finančná sloboda sa môže javiť ako nedosiahnuteľná, opak je pravdou. Avšak je potrebné si uvedomiť, že ak začnete s nesprávnymi východiskami, tak aj cesta k vytúženej finančnej slobode sa bude javiť ako nerealizovateľná. Poďme sa teda zamyslieť, čo nám môže pomôcť na ceste k finančnej nezávislosti.

Dať výpoveď v práci môže byť tým prvým krokom na ceste k vášmu vysnívanému životnému štýlu. Ale taktiež to môže byť prvý krok, ktorým vkročíte do priepasti neistoty a finančných problémov. Ako všade, tak aj tu platí: premýšľanie na prvom mieste. 

Je skvelé,že záujem o podnikanie sa prejavuje aj u mladšej generácie. Naučiť sa podnikať považujem za meta zručnosť, ktorá ti zabezpečí nezávislosť na trhu práce aj na zamestnávateľovi. V dnešnej časti podcastu odpovedám na otázku či je možné podnikať na Ebayi (ale aj všeobecne) aj keď človek nemá ešte 18 rokov.

V dnešnej dobe je pomerne ľahké pustiť sa do typov podnikania, ktoré mali vysoko nastavenú latku vstupu a dostať sa tam nebolo celkom jednoduché. Našťastie dnes už je to iné a môžete začať zarábať v oblastiach, ktoré boli viac menej vyhradené pre úzku skupinu ľudí.

Neschopný zamestnanec, či už vašou chybou alebo jeho chybou, sa môže pre vaše podnikanie stať katastrofou. Zvlášť pokiaľ sa takýto zamestnanec ocitne na exponovanom mieste, kde je konfrontovaný so zákazníkom. Platiaci zákazník vyžaduje najvyššiu kvalitu akú ste schopný doručiť a neschopný zamestnanec toho schopný naozaj nebude. Ako z toho von? Dozviete sa v 34. časti podcastu.

Krach, fail alebo fuck up patrí nielen k osobnému ale aj podnikateľskému životu. Veľkou vecou je, ak si svoju chybu viete priznať, a ešte väčšou vecou je, ak sa z danej chyby alebo fackupu viete poučiť, aby ste to neurobili znova. Nie je otázka či fail príde. Lepšia otázka je ako sa na prípadný krach pripraviť. A presne o tom hovorím v 33.časti môjho podcastu.

MPP #32: Ako nebyť v práci za hlupáka

MPP #32: Ako nebyť v práci za hlupáka

Nikto nechce byť v práci za hlupáka. Občas sa to ale aj pri našej najlepšej vôli stane a my si uvedomíme, že niekto nás oklamal, podviedol, zneužil. Asi sa tomu nedá celkom zabrániť. Na druhú stranu je predsa len niečo, čo môžeme urobiť aby sme takejto situácii predišli.

Máte biznis, ktorý vám ako tak funguje. Nie je to zlé, ale mohlo by to byť aj lepšie. Ako takpovediac, dostať z podnikanie ešte viac? Každé podnikanie má určitý “výtlak” a do istej miery sa tento výtlak dá zvýšiť. Ako? To rozoberiem na príklade vertikálnej a horizontálnej expanzie.

Spokojný zákazník je to čo, každý úspešný biznis potrebuje. V dnešnej dobe je omnoho ťažšie získať nového zákazníka než si udržať toho existujúceho. V každej fáze zákazníckej skúsenosti si môžeme vychovávať spokojného zákazníka cez to čo mu ponúkame, ako s ním komunikujeme aj ako sa oňho staráme potom, ako sa biznis už uskutočnil.

Je čas, kedy sa treba zastaviť,spomaliť, stíšiť svoju myseľ. Nájsť tie okamihy pokoja a spomalenie je stále viac a viac ťažšie. Potrebujeme si nájsť čas a priestor kedy toto rozhodnutie urobíme zámerne. Jedným zo spôsobov ako sa dostať do priestoru ticha a pokoja je aj meditácia. A o meditácii chcem hovoriť v tomto podcaste.

Konkurencia a kopírovanie. Dve strany mince, ktorú by najradšej mnoho podnikateľov odpratalo zo sveta. Konkurencia nám nedáva spávať, provokuje nás, a niekedy od nás naše myšlienky a nápady bohapusto kopíruje. Nemalo by sa to diať ale deje sa. Dá sa s tým niečo robiť? Je možné nevýhodu obrátiť na výhodu?

Stať sa expertom v dajakej oblasti vraj vyžaduje venovať tomu viac ako 10.000 hodín. Možno to však nebude potrebné. Ak sa vo svojej oblasti vyznáte a máte za sebou výsledky, tak potom sa môžete nazývať expertom a na tejto expertíze môžete postaviť svoj konzultačný biznis. Tento trend tiež nasadá na snahy firiem, čo najviac práce outsorcovať práve rozličným expertom. A vy môžete byť medzi nimi so svojím konzultačným biznisom.

Vedieť sa správne oceniť je problémom nielen pre začínajúcich podnikateľov. Občas  s tým bojujú aj ostrieľaní harcovníci. Pritom správne nastavená cena za vaše služby vám zabezpečuje nielen existenciu ale aj dobrý pocit za dobre odvedenú prácu, aj keď to znie ako strašné klišé.

Sebareflexiu považujem za jednu z kľúčových metaskills, ktoré ti môžu pomôcť s osobným rastom. Sebareflexia ti ukáže kde sú  tvoje slabiny ale aj silné stránky. Reflektovanie má mnoho účelov a dá sa robiť rozličnými spôsobmi.

Blogovanie patrí medzi klasické evergreeny, ktoré umožňujú podnikanie a zarábanie na internete. To, čo začalo ako koníček sa môže stať ďalším zdrojov príjmov. V 24. časti podcastu hovorím o tom, aké možné modely monetizácie sa dajú realizovať práve v prípade, že blogujete.

Nastavovanie cieľov nie je typické len pre konieca roka. Nakoniec, uvažovanie nad tým, ako bude vyzerať náš život tak isto nie je vyhradené len jednému obdobiu počas roka. Ciele a zámery si nastavujeme počas celého roka.

Rok 2018 sa nám blíži ku koncu.  V tejto časti podcastu vám chcem jednak ukázať zdroje, odkiaľ čerpám nápady pri hľadaní nových kníh a druhak vám ukázať, aké knihy som v tomto roku považoval za hodné mojej pozornosti. FB skupina pre fanúšikov podcastu nájdete na tejto...

Ako začínajúci podnikateľ si musíte strážiť každú korunu.Investovať na správnom mieste s jasným účelom.Jedna z vecí, ktoré vás môžu definovať ako podnikateľa je vaša kancelária. Na druhej strane práve kancelária je niečím čo sa dá pomerne ľahko oželieť, pokiaľ si dobre nastavíte home office. 

MPP #20: O otužovaní

MPP #20: O otužovaní

Vonku sa postupne začína ochladzovať. A to je prirodzene signála na to aby sme vytihali teplé bundy, šály. Okrem toho dúfame, že na nás neskočí dajaký škaredý bacil a my budeme musieť zaľahnúť s chrípkou do postele. Dobrým riešením ako tomu predísť je začať s otužovaním. Za málo peňazí dostanete veľa muziky. Budete si síce musieť poriadne vykročiť zo svojej komfortnej zóny, ale verte mi, výsledok bude stáť za to.

Chceli by ste by byť youtuberom? Ak patríte do “staršej” generácie, tak možno ani nebudete vedieť o čo ide a čo to slovo znamená. Ak sa však ocitnete medzi tými neskôr narodenými, tak sa môže stať, že budúcnosť youtubera je pre nich veľmi populárna a lákavá. Otázkou je, že či sa aj bežný internetový podnikateľ môže nájsť v tomto type podnikania a či môže byť pre neho užitočný.

Hlas je skvelé aktívum. Máte ho neustále z sebou. Je pripravený na okamžité použitie a vie vám generovať príjmy aj z dlhodobého hľadiska. Práca pri ktorej dabujte, načítavate alebo komentujete produkt alebo služby má veľmi príjemný pomer medzi vynaloženým úsilím a...

Minimalizmus je smer alebo myšlienkový názor, ktorý hovorí, že menej je viac. Na rozdiel od všeobecne uznávanej pravdy, že viac je proste viac. Minimalizmus ale nie je len o vlastnení menej vecí, je to aj o prístupe k životu, vzťahom, peniazom. Možno je minimalizmus jednou z odpovedí na prevládajúci konzumný životný štýl. Tak sa nechajte inšpirovať.

Osobný rozvoj je téma, o ktorej sa strašne dobre rozpráva. Je to niečo ušľachtilé, správne.  Niečo, čomu je dobré sa venovať. Ale hneď ako príde na lámanie chleba a je potrebné niečo reálne urobiť, tak sa celé nadšenie stratí ako para nad hrncom. V tejto časti...

Podnikanie. Pre mnohých nesplnený sen, pre iných zase niečo, čomu sa je najlepšie vyhnúť. Treba však priznať, že podnikanie môže byť splneným snom v ktorom si robíte čo chcete, kde chcete, s kým chcete a v ideálnom prípade dostanete za to aj zaplatené. Problémom ale ostáva, keď neviete kde začať, keď tak povediac, nemáte vôbec nič. Ako si poradiť v takej situácii?

Stať sa podnikateľom alebo zamestnancom? Čo je lepšie? Veľmi bude záležať od vášho uhla pohľadu. Od toho aké sú vaše životné priority, prípadne od toho aká je vysoká vaša odolnosť voči stresu  a frustrácii. Pretože tej si, ako začínajúci podnikateľ, užijete dosýtosti. Ale sloboda, ktorú získate, tak tá za to stojí.

Vydanie vlastného ebooku môže byť prvým pokusom o vstup do internetového podnikania. Človek sa niečo naučí a navyše uspokojí svoje kreatívne vášne. V podcaste sa venujem trom častiam alebo fázam prípravy na vydanie ebooku. Kreatívne, technickej  a marektingovej.

MPP #10: Ako si budovať pasívny príjem

MPP #10: Ako si budovať pasívny príjem

Pasívny príjem by nemal byť synonymom pohodlnosti alebo nič nerobenia. Občas to však na prvý pohľad môže tak vyzerať. Avšak pasívny príjem môže, z dlhodobého hľadiska priniesť iný postoj voči peniazom. Najprv je však nutné vybudovať zdroje pasívneho príjmu tak, aby sa z nich človek v budúcnosti mohol tešiť.

MPP#09: Ako predávať tričká na internete

MPP#09: Ako predávať tričká na internete

Predaj tričiek na internete môže byť ďalším zaujímavým biznis modelom. Tento krát sa trochu vzdialime od Amazonu, ale stále ostaneme na internete a pri tričkách. Ono sa to nezdá, ale práve tento model v sebe kombinuje kreatívne a obchodnícko marketingové zručnosti. Ak...

MPP #08: Ako predávať tričká na Amazone

MPP #08: Ako predávať tričká na Amazone

Pasívny príjem môže mať veľa podôb. Niekedy sú to akcie, opcie, zlato, kryptomeny. Inokedy pasívny príjem vôbec nemusí byť pasívny alebo môže byť pasívny len z časti. V mojom podcaste som hovoril o mnohých príležitostiach, ktoré ponúka Amazon tretím stranám. A dnes sa budem opäť venovať Amazonu. Ak vás zaujímajú tričká a viete ich dizajnovať, toto by sa vám mohlo páčiť.

MPP #06: Ako si zvýšiť príjem (prítok vs.odtok)

MPP #06: Ako si zvýšiť príjem (prítok vs.odtok)

Peniaze sú považovné za citlivú tému a v dobrej spoločnosti sa o nich moc nehovorí. Peniaze sú večnou témou či už vtedy keď je ich veľa (pomerne zriedkavé) alebo naopak, keď je ich málo (pomerne časté). V tomto podcaste sa zamýšľam nad peniazmi, resp. nad tým, čo treba urobiť aby ich človek mal viac. Nevenujem sa však konkrétnym postupom a stratégiám ale skôr som zvolil určitý nadhľad a pozrel som na to ako ovplyvniť dva základné paramatre, ktoré rozhodujú o tom, či peniaze máme alebo nemáme. Prítok a odtok.

MPP #05: Ako začať podnikať s dropshippingom

MPP #05: Ako začať podnikať s dropshippingom

Podnikanie s dropshippingom je na svetovej scéne veľmi populárne. Minimálne vstupné náklady a možnosť rýchleho škálovania z neho robia ideálneho kandidáta na biznis model vhodný aj pre začiatočníka. Bez nákladov na tovar sa tak dropshippingový eshop môže stať vaším prvým vstupom do sveta ecommerce. 

MPP #04: Ako začať podnikať na Ebayi

MPP #04: Ako začať podnikať na Ebayi

Vstupné náklady pri podnikaní na Ebayi sú minimálne a riziko prijateľné. Stačí len nájsť produkt ktorý sa predáva dobre na Ebayi, potom nájsť dodávateľa tohoto produktu  a môžete začať. A niekedy dokonca nemusíte ani to. Ak sa vám podarí nájsť zaujímavý výrobok v...

MPP #03: Ako začať podnikať s eshopom

MPP #03: Ako začať podnikať s eshopom

Začať podnikať s eshopom je relatívne ľahkou a jednoduchou cestou ako sa ponoriť do sveta online podnikania. 

Eshop je niečo, čo viete vytvoriť s minimálnymi investíciami, takmer zadarmo. Môžete sa tomu venovať popri práci. Dokonca si môžete zvoliť  taký model podnikania s eshopom, kde nebudete musieť mať vlastný sklad alebo dokonca ani neprídete do styku s tovarom.

MPP #02: Ako začať podnikať na Amazone

MPP #02: Ako začať podnikať na Amazone

Od okamihu ako Amazon umožnil aby na jeho webe predávali aj iní obchodníci sa model predaja na Amazone stal veľmi populárny. Veď kto by nechcel využívať prepracovaný logistický systém a vysoké konverzie. Podnikať na Amazone môžete aj zo Slovenska a nemusí to byť ani veľmi ťažké. V druhom diely podcastu Martina Prodaja vám chcem predstaviť čo sa za podnikaním na Amazone skrýva.

MPP #01: Ako podnikať na internete

MPP #01: Ako podnikať na internete

Podnikanie na internete je pre mnohých ľudí veľmi príťažlivé. Latka pre vstup do týchto typov podnikania je nastavená pomerne nízko. V tomto prvom dieli podcastu Martina Prodaja vám chcem ukázať niekoľko základných biznis modelov, s ktorými sa dajú na internete zarobiť peniaze.

Podcast TML 004: O minimalizme

Minimalizmus sa objavuje ako odpoveď na konzumný životný štýl a rýchle tempo tak charakteristické pre našu spoločnosť. Ak je náš život preplnený, tak minimalizmus môže byť práve liekom, ktorý nám môže pomôcť.

Podcast TML 003: O osobnom rozvoji

O osobnom rozvoji sa v poslednej dobe veľa hovorí, píše. Vznikajú informačné produkty, ktoré sľubujú, že z ich pomocu sa dostanete tam, kam chcete. A možno trochu pravdy na tom bude, že pri osobnom rozvoji a raste je pomoc potrebná. V tomto podcaste sa zamýšľam nad...

Podcast TML 001: O písaní knihy a iných veciach

Som veľmi rád, že počet stránok a blogov, ktoré sa venujú osobnému rozvoju rastie. Jeden z takých, ktorý sa nedávno dostal na môj radar bola stránka mojspokojnyzivot.sk. Jeho autorka ma pred nedávnom oslovila so žiadostou o rozhovor.

Rozhovor s Danou Tomečkovou: Keď sa kvety stanú živobytím

Odvážiť sa a ukončiť stabilný pracovný pomer a ísť robiť to,čo vás najviac baví, to si vyžaduje odvahu,odhodlanie a možno aj trochu zariskovať. Ale môže to vyjsť. Tak ako to vyšlo Daniele Tomečkovej, majiteľky a zakladateľky firmy HOYA. O čom táto firma je, a čo vlastne robí, sa dozviete v rozhovore.