Podcastom sa venujem posledných 4-5 rokov. Vďaka skúsenostiam z produkcie audio obsahu (rozhlasové reklamy, elearningové programy, voice overy) a 28 ročnými skúsenosťami z prednášania a rétoriky mám technické ale predovšetkým hlasové zázemie, ktoré mi umožňuje produkovať široké spektrum obsahu a tém.
 
Posledné roky produkujem 3 podcasty. Podcast Martina Prodaja -lifestylový podcast hlavne pre podnikateľov. Manažérska Akadémia, podcast pre manažérov a vedúcich pracovníkov. A podcast Work Life Balance, ktorý je doplnkovým obsahom pre moju knihu Work Life Balance. Ukážky podcastov si môžete vypočuť nižšie.  Podobné formáty viem pripraviť aj pre vás
 
 

Podcast na mieru pre vašu firmu

Podcasty sa v poslednej dobe stávajú veľmi populárnym médiom, ktoré zabáva, informuje, inšpiruje, motivuje. Podcast je formátom, ktorý si v dnešnej uponáhľanej dobe po práve vydobýja svoje miesto. A niet sa ani veľmi čo čudovať. Podcast je totiž jedno z mála médií, ktoré vám okrem samotnej konzumácie obsahu umožňuje robiť aj niečo iné. Napríklad šoférovať, alebo upratovať garáž, či žehliť.
 
A práve táto výhoda tlačí podcast do popredia marketérov ale aj majiteľov firiem. Máločo totiž drží pozornosť konzumenta tak dlho a tak intenzívne ako podcast.
Podcast môže byť naozaj formou, vďaka ktorej nielen komunikujete svoju značku ale aj prinášate hodnotný obsah, ktorý poslucháča baví, edukuje a vytvára lojalitu voči vašej značke. Aj preto by dobrý podcast nemal chýbať v ponuke žiadnej dobrej firmy.
 

Podcast Work Life Balance

V roku 2009 som vydal svoju prvú knihu. Jej názov bol Work Life Balance-ako prežiť krízu a naučiť sa vychutnávať si život. Do knihy som dal všetky moje vtedajšie skúsenosti a poznatky o tom ako žiť dobrý život. Knižôčka to bola útla, ale okrem iného mi napríklad umožnila školiť túto tému v mnohých spoločnostiach a tak aspoň trochu prispieť k tomu aby sa ľudom lepšie žilo hlavne počas krízy a ťažkých období. A tom som nevedel ako aktuálna bude táto téma v roku 2020.

Po 10 rokoch som sa rozhodol, že by bolo vhodné túto oblasť podporiť aj podcastom a tak som sa pustil do svojho tretieho podcastu o tom, ako žiť dobrý život. V podcaste nájdeš rozličné tipy, hacky, mudrovačky a nápady z oblasti work life balance.

Podcast Manažérska Akadémia

Veľkú časť môjho profesného života som strávil ako kouč a lektor, stretávajúc sa s veľkým množstvom podnikateľov, manažérov alebo  majiteľov firiem, ktorí sa zasekli na niektorom zo svojich manažérskych procesov. Či už je to plánovanie vzdelávania, riadenie hodnotiacich rozhovorov alebo motivácia zamestnancov. To všetko sú oblasti  s ktorými sa manažéri viac menej úspešne boria. Aby som im toto snaženie uľahčil tak som vytvoril  Manažérska Akadémia Martina Prodaja, kde sa venujem témam z manažérskeho sveta a sveta firiem a podnikania.

Podcast Manažérska Akadémia je teda nahliadnutím do manažérskeho sveta kde si manažéri nájdu svoju dávku inšpirácie a dobrých nápadov.

Podcast Martina Prodaja

Svoj prvý podcast som publikoval na blogu timelifemanagement. Bohužiaľ už neexistuje(všetky blogy nájdete ale na tomto webe). Druhý podcast som venoval téme koučingu. Podcast vnímam ako skvelú príležitosť pre jednak vlastné vzdelávanie ale aj pre budovanie povedomia o vlastnej značke alebo brandu. Moje posledné dva podcastové projekty patria presne do posledne spomenutej kategórie. Okrem môjho osobného podcastu si môžete vypočuť aj podcast Manažérska Akadémia Martina Prodaja, kde sa venujem témam z manažérskeho sveta a sveta firiem a podnikania.

Podcast Martina Prodaja o hľadaní ideálneho životného štýlu je zbierkou mojich úvah o podnikaní na internete, zarábaní peňazí a vôbec témach, nad ktorými uvažujem, keď si kladiem otázku ako to urobiť aby môj život bol lepší.

Ako prebieha spolupráca?

Ak ste sa teda rozhodli, že by ste radi mali svoj podcast, ako bude prebiehať spolupráca?

  1. Kontaktujete ma (formulár,mail, chat, sociálne siete)
  2. Dohodneme sa na osobnom alebo online stretnutí
  3. Prediskutujeme všetky náležitosti pre váš nový podcast (zámer, formát, štruktúru, obsah, vizuál, distribúcia, marketing, počet častí,cena)
  4. Vytvorím pre vás jeden pilotný diel. Po jeho doladení alebo odsúhlasení sa naplno pustím do tvorby (kontinuálne, alebo všetky diely naraz)
  5. Spoluprácu uzavrieme a vyhodnotíme.

Samozrejmosťou je kontinuálna komunikácia počas trvanie celého projektu a koordinovanie publikovania podcastu s  vašimi ostatnými, hlavne marketingovými, aktivitami. Ak ste teda rozhodnutý ísť do vášho vlastného podcastu, budem rád ak mi napíšte a môžeme sa do toho pustiť.

12 + 2 =