V roku 1997 som ukončil štúdium špeciálnej pedagogiky na UK Bratislava. Rigoróznu prácu na tému „Medicínsky, terapeutický a spirituálny pohľad na smrť a umieranie„ som obhájil v roku 2000.

Po návrate z buddhistického kláštora na Srí Lanke som sa profesionálne začal venovať lektorskej a konzultačnej činnosti. Ako tréner alebo kouč som pracoval na rozličných HR pozíciách vo veľkých spoločnostiach ako napr. ING životná poisťovňa, Telefonica O2 Slovakia, Amslico AIG Life, Slovak Telekom, Poštová banka.

Mám odborné skúsenosti s vedením a dizajnovaním širokého spektra nástrojov rozvoja ľudských zdrojov ako napr. systémy hodnotenia pracovníkov, kompetenčné modely, development centrá, talent management. Som certifikovaným koučom v systemickom koučingu.

Medzi moje hlavné lektorské oblasti pôsobenia patrí koučing, emočná inteligencia, work life balance, manažérske zručnosti, zvládanie stresu a prezentačné zručnosti. Pôsobím taktiež ako motivačný speaker. Pravidelne som publikoval v časopise ZISK, a na blogoch www.koucingblog.org, www.timelifemanagement.org. Som taktiež autorom vzdelávacieho portálu Vedmio.sk

Som autorom troch najrozsiahlejších slovenských online kurzov Ako prezentovať , Základy koučingu a Tajomstvá neverbálnej komunikácie. Napísal som knihu Work Life Balance. A publikáciu o neverbálnej komunikácii Prvý dojem-3 sekundy rozhodnú.

Produkujem podcasty Manažérska Akadémia ktorý uverejňujem na stránke koucing.org a Podcast Martina Prodaj, o hľadaní ideálneho životného štýlu. Na svojom youtube kanáli produkujem každý týždeň lekcie z oblasti osobného a profesného rastu. Posledným podcastovým projektom je podcast Work Life Balance, ktorý nadväzuje na  knihu.

Posledných 10 rokov sa intenzívne venujem ecommerce a rozličným modelom podnikania na internete. Založil som niekoľko eshopov, predávam na Amazone a Ebay. Využívam Fiverr. O tomto type podnikania hovorím v podcaste Martina Prodaja a na mojom youtube kanáli.

Profesné CV si môžete stiahnuť TU. Referenčné projekty a profil kouča nájdete TU.

 

Rokov skúseností

Odškolených účastníkov

Odkoučovaných hodín

Odškolených spoločností

Mohli ste ma vidieť, počuť…

Dr. Prodaj patrí medzi ľudí, vďaka ktorým sa môj osobnostný, ale aj duchovný rast uberá smerom, s ktorým som veľmi spokojný. Prácu, ktorú robí, vnímam ako veľmi prínosnú. Jeho nápady a skvelé myšlienky sú z môjho pohľadu veľmi prospešné. Medzi jeho silné stránky, ktoré osobne vnímam ako veľmi užitočné vo vzťahu k druhým ľuďom, sú jeho obdivuhodné komunikačné zručnosti ( ktoré dokonca aj školí), taktiež zodpovednosť, s akou pristupuje k svojej práci , flexibilita, vďaka ktorej sa jeho práca uberá rôznymi smermi a v neposlednom rade vysoká erudovanosť, ktorá je súčasťou jeho vyspelej osobnosti.

Dr. Robert Krause

psychológ

Martin má jedinečné osobné a profesné zručnosti, ktoré uspokojujú zákazníkove nároky či už v koučingu alebo v lektorovaní.Napriek hlbokým teoretickým znalostiam sa nikdy neprestal učiť a je veľmi flexibilný. Ako profesionál nasleduje trendy, ale taktiež stavia na vlastných vhľadoch a reflexii.

Ján Uriga

PwC

Pán Martin Prodaj patrí k najlepším lektorom, s ktorými som spolupracoval. Zaujal ma svojím precíznym prístupom a hlbokou erudíciou. Vie veľmi dobre pracovať so skupinou. Proklientská orientácia, pozitívny prístup a dôvera sú pre neho prirodzeným základom vzťahu ku klientovi. Cením si nielen jeho výborné komunikačné a prezentačné zručnosti, ale aj jeho tvorivý prístup k lektorskej práci. Vysoko hodnotím jeho tréningy predajných zručností a psychológie predaja, predovšetkým však tréningy manažérskych zručností pre pokročilých.

Vladimír Pečimon

lektor

Podnikám 25 rokov a pod tlakom všetkých okolností, ktoré ma v živote stretli som sa dostal do uličky, odkiaľ som nevedel ako von so zdvihnutou hlavou, ako sa znovu nakopnúť a pokračovať. Našiel som to na webe pána Martina Prodaja a na niekoľkých stretnutiach mi ukázal cestu, ktorú ani nemusel určovať len ma viedol svojimi skúsenosťami smerom, ktorý ma pohol správnym smerom a dnes opäť pokračujem na svojej ceste za novými výzvami. Ďakujem

Ján Haramia

konateľ, ELHA Komplet, s.r.o.

Pána Prodaja sme oslovili na odporučenie a bol to pre nás výborný ťah. Jeho služby sme už využili viackrát a vždy sme boli s jeho službami spokojní. Využíva formu, ktorá nám je blízka. Školenia boli osobné s ľudským prístupom a zároveň veľmi profesionálne. Sme nadšení z jeho kreativity a schopnosti presne prispôsobiť školenie a tréningy na skupinu ľudí, ktorých školí. Vďaka nemu sme rozvinuli nielen náš pracovný , ale aj osobný potenciál a týmto sa mu chceme zároveň poďakovať.

Aquatec tím, s.r.o