Kritické myslenie

Rozvíjajte svoju analytickú zručnosť a kritické myslenie na maximum! Workshop Kritické myslenie v praxi ponúka praktické nástroje a techniky na posilnenie vašej schopnosti hodnotiť, analyzovať a riešiť komplexné problémy. Získajte dôkladné porozumenie princípov kritického myslenia a ich uplatnenie vo vašom každodennom živote aj pracovnom prostredí. Čaká vás interaktívny kurz plný príkladov a cvičení, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše rozhodovacie schopnosti a dosiahnuť úspech vo všetkých oblastiach vášho života.”

 

Naše školenia vám pomôžu

 • Získať základné znalosti o tom,  čo je kritické myslenie
 • Naučiť sa ako zvyšovať svoju odolnosť voči klamom a predsudkom
 • Naučíte sa ako odolávať konšpiráciám a hoaxom
 • Naučíte sa ako dobre formulovať argumenty a otázky

 

Komu je kurz určený

Kurz je určený každému záujemcovi o zvýšenie kvality svojho uvažovania.

 

Obsah kurzu Kritické myslenie

 • Identifikácia a rozlíšenie medzi emocionálnymi reakciami a faktami: Ako rozpoznať a minimalizovať vplyv emocionálneho ovplyvňovania pri rozhodovaní.
 • Logické argumentácie a chyby v myslení: Analyzovanie rôznych druhov logických argumentov a identifikácia bežných chýb v myslení.
 • Hodnotenie zdrojov a kritické čítanie: Techniky na efektívne posudzovanie dôveryhodnosti informácií a textov.
 • Kritické otázky a problémové riešenie: Postupy na formulovanie relevantných otázok a hľadanie riešení na základe kritického uvažovania.
 • Alternatívne perspektívy a ich hodnotenie: Schopnosť vidieť veci z rôznych uhlov pohľadu a posudzovať ich význam.
 • Súvislosti a vzťahy: Identifikácia a porozumenie vzťahov medzi rôznymi myšlienkami, konceptmi a javmi.
 • Predpoklady a predpokladanie: Kritické zhodnotenie predpokladov, ktoré nás môžu ovplyvňovať, a ich vplyv na naše rozhodnutia.
 • Kreatívne myslenie a inovácie: Ako kombinovať kritické myslenie s kreatívnymi prístupmi k riešeniu problémov.
 • Etické rozhodovanie: Diskusia o etických dilemách a rozhodnutiach a ich dôsledkoch.
 • Aplikácia kritického myslenia v každodennom živote a práci: Praktické príklady a cvičenia na uplatnenie naučených princípov v rôznych situáciách.

Na školeniach vždy prihliadame na konkrétne otázky a životné či pracovné situácie účastníkov kurzov.  Ak niečo v obsahu nenájdete, neznamená to, že to v našom kurze nie je. Stačí sa len opýtať.

 

Formát

Toto školenie oraganizujeme v troch základných formátoch. Je len na vás, ktorý formát si vyberiete.  Všetky formáty sú fyzickou formou, na vyžiadanie však vieme realizovať aj webinár.

 1. Prednáška v rozsahu cca 1hod:30 min. Krátky formát, ktorý nie je obmedzený počtom účastníkov. Dynamicky prezentované informácie. Jednoduchí tipy a triky kde a ako sa dá uplatniť AI. Informácie  o posledných trendoch a novinkách.
 2. Seminár. Rozsah 3 hodiny. Skupina do max. 15 účastníkov. Ideme viac do hĺbky. Viac interakcie. Práca v skupinkách. Cvičenia a prípadové štúdie. Kratšie praktické ukážky.
 3. Celodenný workshop. Rozsah  5-6 hodín. Skupina do max 15 účastníkov. Aktivity, case study, testy, diskusia, cvičenia. Veľa priestoru na diskusiu, otázky, hľadanie konkrétnych odpovedí na otázky účastníkov. Z hľadiska prínosu sa jedná o najcennejší formát.

Pri každom formáte prídeme osobne za vami do vašej školy, úradu, inštitúcie. Každý účastník dostane ako bonusový materiál prístup do online kurzu Umelá inteligencia s doživotným prístupom. Po ukončení online kurzu získava aj cerfikát o absolvovaní.

 

Metodika kurzu

Základná metodika kurzu Umelá inteligencia je postavená na skúšaní a testovaní konkrétnych nástrojov. Každý účastník by preto mal mať vlastný notebook.

 

Čo kurzom získate?

 • Základné pochopenie toho, čo je kritické myslenie
 • Aké sú základy kritického myslenie
 • Zistenie, kde nás naša myseľ klame
 • Nástroje na efektívnu argumentáciu

 

Cena

Cena sa odvíja od formátu, počtu účastníkov a vzdialenosti. Napíšte nám, my sa s vami spojíme a prediskutujeme vaše konkrétne očakávania a možnosti.

Kurzy nie je možné preplatiť cez programy Upsvar. Kurzy nie je možné zahrnúť do aktualizačného vzdelávania.

 

Kedy a kde?

Termín si vyberiete tak ako vám to vyhovuje. Radi prídeme za vami kdekoľvek na Slovensku.

 

Kto?

Naše školenia realizuje PaedDr.Martin Prodaj, jeho profil si môžete pozrie na tomto linku. PaedDr. Martin Prodaj je špeciálny a liečebný pedagóg. V roku 1993 ukončil svoj psychoterapeutický výcvik v satiterapii. Zbieral skúsenosti v rozličných výchovných alebo vzdelávacích zariadeniach (detské linky dôvery, pedagogické centrá, výchovné inštitúcie, a pod.). Vo svojej práci sa často odvoláva na humanistický prístup Carla Rogersa a rešpektujúcu a nenásilnú komunikáciu (M.Rosenberg). Posledných 15 rokov svoju expertízu rozšíril o podnikanie v ecommerce sfére /eshopy, Amazon, Ebay/.  Je nadšencom nových technológií a neustále hľadá spôsoby ako ich implementovať do vlastného podnikania.

Pracovať v sociálnych službách si v dnešnej dobe vyžaduje kus odvahy, celé srdce a množstvo odborných a osobnostných kompetencií. Komunikácia je našou abecedou v dennom kontakte poskytovania služieb a preto sme sa rozhodli ponúknuť všetkým našim zamestnancom kurz pána Martina Prodaja “Efektívna komunikácia”. Náš výber nesklamal, bolo to skvelé, k maximálnej spokojnosti zúčastnených.
 
Lektor, pán Martin Prodaj vyskladal a odprezentoval taký program, v ktorom sme našli to, čo dnes tak veľmi potrebujeme: pozitívne myslenie, dynamiku, povzbudenie, odvahu, no najmä odborné rady a tipy ako zvládať správnu dennú komunikáciu.
 
Som nadšená a spokojná, že som mohla mojim zamestnancom sprostredkovať úžasnú, na mieru šitú vzdelávačku v prospech pracovného a osobného rozvoja kolegov. Za celý kolektív veľké ďakujeme a želáme veľa pracovných aj osobných úspechov
Mária Štepanovská

riaditeľ, DSS Jesénia Skalica

Pán Martin Prodaj patrí k najlepším lektorom, s ktorými som spolupracoval. Zaujal ma svojím precíznym prístupom a hlbokou erudíciou. Vie veľmi dobre pracovať so skupinou. Proklientská orientácia, pozitívny prístup a dôvera sú pre neho prirodzeným základom  vzťahu ku klientovi. Vysoko hodnotím jeho tréningy predajných zručností a psychológie predaja, predovšetkým však tréningy manažérskych zručností pre pokročilých.

Vladimír Pečimon

vedúci oddelenie vzdelávania, Aegon

Pána Prodaja sme oslovili na odporučenie a bol to pre nás výborný ťah. Jeho služby sme už využili viackrát a vždy sme boli s jeho službami spokojní. Využíva formu, ktorá nám je blízka. Školenia boli osobné s ľudským prístupom a zároveň veľmi profesionálne. Sme nadšení z jeho kreativity a schopnosti presne prispôsobiť školenie a tréningy na skupinu ľudí, ktorých školí. Vďaka nemu sme rozvinuli nielen náš pracovný , ale aj osobný potenciál a týmto sa mu chceme zároveň poďakovať.

Aquatec

riaditeľ, Aquatec

Zdroje

Ak ste už boli na workshope a hľadáte odporúčania na ďalšie zdroje vo forme kníh, podcastov, videí, tak tu to nájdete.

 1. Instagram. Všetky knihy na ktoré sa odvolávam v prednáške alebo workshope nájdete aj s krátkou recenziou na mojom instagrame..
 2. 🎧Podcast o hľadaní ideálneho životného štýlu :https://bit.ly/prodaypodcastlife
 3. 🎧Podcast Manažérska Akadémia Martina Prodaja:https://bit.ly/podcastprodaj
 4. 🎧Podcast Work Life Balance:  https://bit.ly/wlbpodcast
 5. Ak skôr dávate prednosť videu, navštívte môj YT video kanál (najstarší SK video kanál osobného rozvoja)