vitazstvoČasto krát sme svedkami, či už priamymi alebo sprostredkovanými, toho, že hrubá sila, arogancia, agresia si razia cestu dopredu-bezohľadne a niekedy až kruto. Niekde som čítal, že pre to aby zlo zvíťazilo, bude celkom stačiť keď tí dobrí prestanú niečo robiť. Je to smutné ale veľmi  pravdivé. Koľko krát som bol svedkom toho, že sa niekde deje aj drobná neprávosť, ale aj ja som radšej sklopil oči a šiel  ďalej.

Ale potom sú tu okamžiky,kedy pohár trepezlivosti pretečie, keď sa nazbieraná energia uvoľní, a aj tí čo boli zaznávaní sa prederú na svetlo. Tento príbeh, priam mýtický archetyp sa nachádza vo všetkých kultúrach, dokonca aj v tej našej skomercionalizovanej.

Možno to bude znieť pateticky ale ja som ten príbeh nesmierne silno cítil, keď som si prezeral toto video. Možno ste už počuli o Susan Boyle.O jej fenomenálnomo víťazstve v britskom protipóle Super star. Nechajte sa teda, ak chcete, inšpirovať a povzbudiť tým, že aj tí poslední, na ktorých sa všetci smejú a znevažujú ich, môžu byť raz prví.

Tu je video.