Boli ste niekedy splavovať  rieku? A stalo sa vám, že v určitom okamžiku sa váš čln náhle prevrátil a vy ste sa náhle ocitli pod vodou? Aj tí, ktorí niečo také nezažili si vedia predstaviť aké to asi bolo.  Určite nič príjemné.

Niečo podobné sa deje častokrát aj s našimi emóciami. Nie nadarmo sa pocity, emócie a nálady  prirovnávajú k vode. Voda má v sebe obrovskú silu. Ak sa ocitnete v jej moci, začne to byť nebezpečné. Ak sa ocitnete v moci svojich pocitov, ktoré hrozia, že sa cez vás preženú ako vlna  a pritlačia vás na dno, hrozí vám utopenie vo forme hádky, depresie a pod. Našťastie existujú záchranné kolesá a plavecké kurzy, ktoré s takýmto nebezpečenstvom vedia pomôcť. Je to napr. rozvoj emočnej inteligencie. Chcem vám ponúknuť jednoduchý spôsob prvej pomoci. Je to také malé záchranné koleso, ktoré môžete použiť , keď sa na vás rúti nejaká emočná vlna.

Ako sa vám sedí? Netlačí vás niečo? Cítite, ako sa vám nohy dotýkajú zeme? A čo ruky? Aký pocit máte z rúk? Sú studené alebo teplé? Viete mi povedať akú chuť máte v ústach? Čo cítite vo vzduchu? Čo vidíte? A čo počujete?

Ak ste si odpovedali na všetky otázky, máte všetkých päť pokope. 5 zmyslov na jednom mieste je tá najjednoduchšia technika ako sa udržať vo víre emócií a nestratiť sa. Zmysly sú vašimi kotvami v realite života a držia vás nad divokými  vodami emócií. Natrénujte si to však ešte pred tým, než sa pustíte na rozbúrené more!

Páčil sa ti článok?

Nechceš aby ti ušiel žiaden článok/podcast/video? Stačí pokiaľ sa registruješ do newslettra a už ti nič neujde:)