Kvalita tvojich dní sa rovná kvalite tvojho života. Pravidlo, ktoré je všeobecne platné. Ale riadime sa ním všetci? Všetci chceme mať krásny život, ale sú aj naše dni také? Často krát sa vyhovárame, že to nie je možné. Že sú to práve samotné okolnosti a prostredie, ktoré zhoršujú kvalitu našich dní.

Skúsme sa čo i len na chvíľku zamyslieť. Naozaj všetko závisí od okolností a ľudí okolo nás? Dovolím si oponovať. Za väčšinu nepríjemností, ktoré nás počas dňa postretnú si môžeme sami. Presne tak, za nervozitu a stres sme zodpovední my. Keby sme venovali dostatok času plánovaniu svojich dní, nemuseli by sme potom zápasiť s časom. Základom každého úspechu je plán.

Určite poznáte situáciu, keď na niečom pracujete a pod chvíľou vás vyrušuje vyzváňajúci telefón, nový email alebo ukecaný kolega. V takomto prípade sa o práci nedá hovoriť. Je potrebné sa naučiť sústrediť len na jednu vec a tú dotiahnuť dokonca. Veď predsa aj veľké úspešné firmy pracujú súčasne len na jednom projekte a ničím iným sa nenechajú vyrušovať.

To, čo sa vám snažím povedať, je, že by ste mali rešpektovať svoj čas. Mali by ste si ho vážiť. Ak na niečo nemáte čas alebo si myslíte, že vás to zbytočne zaťažuje, skončite s tým. Majte odvahu povedať NIE. Žite svoj vlastný život, nie život ľudí okolo vás. Začnite robiť niečo, čo vás skutočne baví a napĺňa. Hľadajte všetky radostné podnety, ktoré sú okolo vás a nezameriavajte sa na negatíva. Len tak môže mať váš život zmysel.

Nezanedbávajte plánovanie. Nezanedbávajte svoj drahocenný čas. Prežite svoj život plnohodnotne. Vstávajte každé ráno s radosťou.
“Vždy som sa tešil na nový deň, na novú príležitosť skúsiť to ešte raz, na ďalší začiatok a možno na malý zázrak, ktorý ma v to ráno kdesi čaká.” J.B. Priestley

Ste jediný, kto dokáže zmeniť vaše dni, a tým aj celý život. A ja viem, že vy to dokážete.