“Ľudia, ktorí si myslia, že dokážu zmeniť svet, sú jediní, ktorí to skutočne dokážu.” Apple

Zvykli sme si vzdávať sa našich cieľov ešte skôr, ako im dáme šancu, aby sa stali skutočnosťou. Prečo je tomu tak?

 V skutočnosti je odpoveď naozaj jednoduchá. Robíme to, čo všetci okolo nás. Bojíme sa skúšať nové veci a vyšliapať si vlastnú cestu. Nečudo, však je jednoduchšie nasledovať ako byť vodcom. Lenže pravda je taká, že pokiaľ chceme uspieť, musíme začať robiť veci, ktoré neúspešní nerobia. Všetko začína nastavením vlastnej mysle.

Možno neprežívate najšťastnejšie obdobie vášho života. Možno vaša minulosť nebola priaznivá. Ale to predsa neznamená, že vaša budúcnosť nemôže byť neuveriteľná! Získajte zašlú sebadôveru. Stanovte si svoje ciele a verte v ich uskutočnenie. Verte celou svojou mysľou a tešte sa z nich celým srdcom. Len tí, ktorí skutočne veria v naplnenie svojich snov, ich môžu naozaj dosiahnuť.

Jediné, čo budete potrebovať je dávka trpezlivosti a odhodlania zmeniť sa. Môžete vyskúšať nájsť kúsok papiera. Naň si môžete “vyliať svoje srdce”. Napíšte tam všetky veci, ktoré chcete dosiahnuť. Všetky Vaše víťazstvá, ktoré chcete uskutočniť. Vracajte sa k tomuto papieru tak často ako je to len možné. Neustále dávajte mozgu najavo, čo plánujete dosiahnuť. Robte to až dovtedy pokým tomuto presvedčeniu úplne neuveríte. Možno práve pri čítaní svojich veľkých cieľov vám napadne myšlienka, ako to všetko uskutočniť. Dôležité je taktiež, aby ste na papieriku nemali veci, ktoré nechcete. Píšte len veci, ktoré chcete!

Nebojte sa snívať. Nezabúdajte, že každá veľká vec, ktorá sa uskutočnila, bola na začiatku len šialená myšlienka. Bežte za svojím šťastím. Nečakajte, pretože život Vám uplynie pred očami.
Obklopte sa ľuďmi, ktorí sú inšpiratívni a pozitívne naladení. Čítajte knihy, ktoré vám pomôžu vo Vašom osobnom rozvoji. Ak budete čítať to, čo všetci ostatní, budete aj myslieť ako všetci ostatní.

Verte, že všetko, pre čo sa rozhodnete bojovať aj dosiahnete. Skôr či neskôr sa to podariť musí.