Komplexnosť sa nám javí ako dôležitejšia a podstatnejšia v našom živote. Čo je komplikované,musí byť dobré. Možno je to len dôsledkom postoja “viac je lepšie” a v tomto prípade “komplikovanejšie je lepšie”. Ale mnoho krásnych vecí je jednoduchých.
O jednoduchosti v našom živote
od Martin Prodaj | okt 3, 2010 | Video, Work Life Balance | 6 komentáre
6 komentárov
Odoslať komentár Zrušiť odpoveď
Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.
Jednoduchost je dolezita. Ludia bazia stale po viacej a viacej veciach, nikdy s tym neprestanu. Je to o uvedomeni, ze veci neprinasaju stastie
v jednoduchosti je krasa…len sa pozrime na Apple produkty…vela ludi ich ma rado, pretoze su na pouzitie velmi jednoduche a intuitivne
Myslím, že ľudia sú prirodzene ťahaní k jednoduchosti, pretože to je niečo čo vyvažuje ich komplikovaný život a to sa prejvuje aj v tom že majú radi jednoduché ( a väčšinou jednoduché veci sú aj pekné) veci.
Rád bych se vyjádřil mimo téma a to citátem: “Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme.” ~ Thomas Edison; To bourá všechny ideje o dělání toho co nás baví a “podnikání” a zároveň taky trochu toho duchovního růstu. Nesnažit se hned podnikat, ale zkusit najít zalíbení v tom co už děláme… Co si o tom citátu myslíte vy? Jak by ste ho doplnili? Díky 🙂
Určite môžem bez problémov súhlasiť s tým, aby človek mal niečo čo ho baví, a aby to robil spočiatku bez úvahy o finančnej návratnosti danej činnosti.Samozrejme,to pokojne môže robiť aj celkovo aby danu činnosť vnimal ako zarobkovu. Čo som mal skôr na mysli je, že pokiaľ uvažujem nad tým čo budem robiť ako svoje živobytie,tak by som to mal robiť rád. Nedávno som počul zase opačný názor, že človek by si mal vybrať činnosť,ktorá dobre “vynáša” aj keď ju nenávidí a mal by dúfať,že si na to časom zvykne. S týmto veru súhlasiť nemôžem…resp.myslím,že v dnešnej dobe nie je dôvod aby človek robil niečo čo ho nebaví (nie moje slová,ale slová Garry Vaynerchucka). A potom je tu situácia, kedy naozaj nemôžem zmeniť to, čo robím (lebo som sa už o to pokúsil a nevyšlo to) a vtedy je tu priestor na to, aby som sa naučil mať rád aj to, čo vlastne rád nemám, ale kôli živobytiu to musím robiť.
Takže, áno, sú situácie kedy sa učím mať rád, to čo nemám rád, ale pred tým sa ešte pokúsim vybrať si radšej niečo,čo mi viac vyhovuje a viem v tom nájsť zaľúbenie.
Ja si myslím, že konanie človeka by malo vždy vychádzať z jeho duševného rozpoloženia. Ak cítim, že ma určitá činnosť napĺňa a robí ma šťastným, venujem sa jej. A rovnako by to malo platiť aj opačne. Ak cítim, že ma niečo vyslovene ubíja, deprimuje, či stresuje, najlepším riešením je vylúčiť to zo svojho života. Áno, peniaze sú dôležité a pracovný trh je bojiskom, ale nič v živote nie je dôležitejšie, ako zdravie, či už fyzické, alebo psychické.
Súhlasím s vami Marcela.Dôležité teda je,aby sme boli vnímaví a všímavý voči svojej osobe,aby sme jasne vedeli rozlíšiť, čo je pre nás prínosné a čo nie.