Vzdelávanie a sebarozvoj môže byť buď jednoduché, ľahké a pohodlné, alebo môže byť náročné, stresujúce a nevyhovujúce. Ak by ste si mali vybrať situácie, v ktorých by ste radi na sebe pracovali, tak by ste si asi vybrali situácie, kedy ste v pohode. Ak ste náhodou niekedy natrafili na zaujímavú prednášku, alebo seminár, ktorý vás zaujal, tak ste určite pri úvahách, či sa ho zúčastniť alebo nie brali do úvahy napr. to, ako ďaleko a ako dlho je potrebné cestovať na miesto udalosti, prípadne ešte aj koľko to bude stáť. Našťastie je tu dnes technológia, ktorá vám umožní nikam nechodiť a napriek tomu sa môžete rozvíjať v oblasti, ktorá je pre vás potrebná alebo dôležitá. Mám na mysli webináre alebo celkovo online vzdelávanie.

Priznám sa, že ma táto možnosť fascinuje z oboch strán, jednak ako študenta, ktorý si rád vypočuje zaujímavú prednášku, ale taktiež aj ako autora webinárov a internetových prednášok. Predstava, že v jednom čase a z jedného miesta môžem prehovárať k stovkám alebo aj tisíckam účastníkov je jednoducho úžasná. Aby ste ako prednášateľ mali také veľké publikum, museli by ste byť buď celebrita, výnimočná osobnosť, alebo by ste museli mať obrovský rozpočet na reklamu. Dnes to je podstatne jednoduchšie a menej nákladné. Iste, nejaké tie prostriedky (hlavne technické) asi budete musieť mať, aby to malo kvalitu, ale dobrý webinár v princípe vie zorganizovať ktokoľvek, kto má aspoň základné počítačové zručnosti a má čo ľudom povedať.

Ak by vás zaujímalo, ako taký webinár môže naživo vyzerať, môžete sa prísť pozrieť na niektorý z tých, ktoré organizujem. Stačí ak sa zaregistrujete.

Ak uvažujete nad tým, ako si urobiť vlastný webinár, môžete sa prihlásiť ,  a dozviete sa viac.

A čo vy? Aké sú vaše skúsenosti s webinármi, či už ako študenti alebo ako prednášajúci?